Minulý týden se mi dostala do ruky publikace Ściezka rowerowa.... - Cyklotrasa..... V dárkovém provedení na křídovém papíře obsahuje popis  Cyklotrasy Ratiboř - Chotěbuz, včetně  všech zajímavých míst, které lze na trase navštívit. Co je ale nejdůležitější - je doplněna mapou české i polské části tratě.Tato publikace je z roku 2013, jak jsem se dozvěděl je neprodejná, dá se ale sehnat na informačním centru MM Karviná a možná i na infocentrech dalších měst, kterými stezka prochází. Publikace se mi opravdu líbí, ale proč je tak utajená??

Další "aktualitkou" je, že už pár týdnů, ne-li měsíců je cyklotrasa dokonale neprůjezdná v Loukách kolem Olzy. Jak mně informoval kolega, tak i část mezi Dětmarovicemi a Věřňovicemi je celkem dobře zdevastovaná technikou asi Povodí Odry.

27.7.2014 - Pozor změna! A přiznávám se, že tedy čumím!! Jel jsem z Těšína na kole domů. V Loukách se v tom místě u Olzy něco děje - nějaká stavební technika, SNAD to bude ku prospěchu stezky. Ale když sjedete před Karvinou po stezce k Olze na val, tak vjedete na luxusní (a to opravdu!) asfalt, a ten vede až k darkovskému mostu (sice v jednom místě chybí asi 10 m, ale to snad spraví jeden náklaďák). Z Darkova je starý asfalt až k železničnímu mostu (tam pořád zústává ta tragédie s přejezdem 50 m balvanovité dlažby nebo jak bych to nazval ) a pak opět asfalt!! A až do Starého Města. Pak se jede už jen po návozu, ale ten je nový, utlučený a je vidět, že to je příprava na další asfalt a to až do Koukolné!!  To rozkopané místo, jak jsem o něm psal, je spravené a na kole dokonale průjezdné.  No.... tak nakonec fakt asi zabruslíme!!!!!!  Konečně!!!!